Индивидуалното психологичното консултиране дава възможност на клиента да говори открито в защитена и конфиденциална среда за своите преживявания и проблеми. Често те са свързани с паник атаки, депресия, тревожност, стрес, ниска самооценка,проблеми в семейството или на работното място.
Семейното консултиране служи за подобряване на комуникациите и взаимодействията в семейството, за разрешаване на семейните конфликти, за едно по-добро взаимно разбиране. Фамилната терапия е ориентирана към помагане при семейни кризи, възникване на проблеми в интимните отношения, ревност, изневяра, конфликти с децата и други.
Опитът ни в работата с деца показва, че устойчиви промени и добри резултати в поведението на детето се случват тогава, когато в процеса на терапията участват парелелно и родителите. Консултативната работа с тях е работа и за детето. При работата с деца се използват игрови методи, рисуване, куклен театър.
Център за психология и психотерапия S.O.V.A. предлага и онлайн консултиране. Така независимо от това къде се намирате, винаги можете да се обърнете към добър психолог. Препоръчваме онлайн консултациите, когато това е наистина необходимо– живеете в друг град или държава или когато има друга основателна причина да не може да се осъществи среща на живо.
Психологичен Център S.O.V.A. предлага психотерапия за двойки при проблеми и преживявания свързани с:
- Комуникация
- Изневяра
- Неразбирателство
- Ревност
- Сексуални проблеми
- Pазвод/Раздяла
- Физическа или вербална агресия
- и др.
Психотерапията помага на хората да научат нови начини да се справят и решават проблемите си и да получават по-дълбоко разбиране за тяхното състояние или обстоятелства. Клиентите също се научават да определят реалистични цели за живота си и да идентифицират и променят поведението или мислите си, които имат отрицателен ефект върху живота им.
Често срещано погрешно схващане е, че психосоматичното състояние е въображаемо или всичко в ума на някого. Всъщност физическите симптоми при психосоматичните състояния са реални и трябва да се вземат навременни мерки.
Още за Психосоматиката, вижте тук.
„Диагноза” – понятието произлиза от гръцки език – dia gnosis, което означава разпознавам.
В психологията това е разпознаване на индивидуалните, неповторими черти и особености на характера, на отделните свойства на личността. Това е и средството за съставяне на цялостна характеристика.
До средата на XX в. понятието е свързвано основно с клиничната и диагностичната практика. Самото понятие диагноза въведено във вътрешната медицина от началото на XX в. навлиза широко в медицинската практика от там и в психологията. По – късно, след 50-те години понятието диагноза, което се употребява като синоним на детайлна оценка и изследване на отделни обекти, се разпространява широко и в други сфери.
Повече за Психодиагностика, вижте тук.
Последвайте ни в социалните мрежи!
Facebook:https://www.facebook.com/S.O.V.A.psyc... YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCd2dYVIA_CY_hoAyNkQ2rLg Instagram: https://www.instagram.com/sova_psy/ Pinterest: https://www.pinterest.com/sovapsy/ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/sova… Twitter: https://twitter.com/sovapsycenter